Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/29/2012 - 20:08PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 132  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
=========================================================================
  Res. Record: %   56.97  2003      Gregory Pelton, WYW
    CT Record: !   57.99  2003      Gregory Pelton, WYW
         Zone: Z 1:05.09
  2011 Winner: # 1:01.02            Matthew Molnar
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Titterton, Matt        12 UAC               1:03.03    1:00.87#  20  
                 28.47      1:00.87 (32.40)
  2 Malone, Dara           12 CDOG              1:03.62    1:02.15Z  17  
                 29.82      1:02.15 (32.33)
  3 Smith, Kieran          12 RAC               1:05.43    1:02.95Z  16  
                 29.80      1:02.95 (33.15)
  4 Suchy, Will            12 WYW               1:05.67    1:05.25   15  
                 31.34      1:05.25 (33.91)
  5 Guo, Elson             12 TAC               1:06.51    1:05.43   14  
                 31.14      1:05.43 (34.29)
  6 Sepuca, Joseph         12 GRYM              1:05.98    1:06.08   13  
                 30.72      1:06.08 (35.36)
  7 Mastroianni, Matt      12 GLAS              1:06.80    1:07.13   12  
                 31.79      1:07.13 (35.34)
  8 Todorovic, Stephan     11 GRYM              1:06.94    1:09.66   11  
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Singla, Abhishek       12 HNHS              1:07.12    1:06.25    9  
                 31.32      1:06.25 (34.93)
 10 Pang, Stephen          12 WHAT              1:07.90    1:06.80    7  
                 31.68      1:06.80 (35.12)
 11 Niemiec, Jake          12 WWRX              1:07.92    1:06.89    6  
                 32.58      1:06.89 (34.31)
 12 Hendrickson, Michael   12 GLAS              1:07.26    1:07.00    5  
                 31.53      1:07.00 (35.47)
 13 Sueiro, Darian         12 WYW               1:08.02    1:07.07    4  
                 31.49      1:07.07 (35.58)
 14 Baldini, Michael       11 WHAT              1:09.48    1:08.21    3  
                 32.10      1:08.21 (36.11)
 15 Milne, Mcallistar      11 GLAS              1:09.65    1:08.29    2  
                 33.30      1:08.29 (34.99)
 16 Benavides, Jack        12 CAC               1:08.76    1:09.04    1  
                 33.11      1:09.04 (35.93)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Torello, Jake          12 CAT               1:09.75             
                 34.25      1:09.75 (35.50)
 18 Lynch, Ryan            12 GYWD              1:09.87             
                 33.71      1:09.87 (36.16)
 19 Walsh, Dan             11 WBCB              1:09.95             
                 34.33      1:09.95 (35.62)
 20 Fox, Ben               12 BRS               1:09.97             
                 33.90      1:09.97 (36.07)
 21 Horan, Tommy           12 WYW               1:10.12             
                 33.62      1:10.12 (36.50)
 22 Scott, Parker          11 GYWD              1:10.22             
                 33.53      1:10.22 (36.69)
 23 Thomson, Christopher   12 VSYM              1:10.26             
                 34.49      1:10.26 (35.77)
 24 Hansen, North          11 SNCO              1:10.30             
                 33.61      1:10.30 (36.69)
 25 Lydon, Kevin           12 GRYM              1:10.39             
                 32.51      1:10.39 (37.88)
 26 Caplash, Kanu          12 SMST              1:10.50             
                 32.47      1:10.50 (38.03)
 27 Kleinhen, Reilly       12 LEHY              1:10.65             
                 34.36      1:10.65 (36.29)
 28 Martin, Matthew        11 WYW               1:10.73             
                 33.47      1:10.73 (37.26)
 29 Digges, Logan          12 MSC               1:11.16             
                 32.96      1:11.16 (38.20)
 30 Roy, Colin             12 WAC               1:11.49             
                 34.10      1:11.49 (37.39)
 31 Chernysh, Alexander    12 OAK               1:11.62             
                 34.24      1:11.62 (37.38)
 32 Kosyakov, Alex         11 GRYM              1:11.70             
                 34.79      1:11.70 (36.91)
 33 Merrill, Colin         12 GLAS              1:11.71             
                 34.25      1:11.71 (37.46)
 34 Keith, Patrick         11 MJCC              1:11.88             
                 34.91      1:11.88 (36.97)
 35 Newandee, Daniel       12 GLAS              1:11.92             
                 33.69      1:11.92 (38.23)
 36 Kulp, Andrew           11 NFAF              1:12.11             
                 35.45      1:12.11 (36.66)
 37 McNab, John            11 WRAT              1:12.28             
                 34.77      1:12.28 (37.51)
 38 Zhu, Michael           12 WAC               1:12.58             
                 33.58      1:12.58 (39.00)
 39 Howard, Matt           12 TDSS              1:12.77             
                 34.65      1:12.77 (38.12)
 40 Levi, Griffin          12 WEST              1:12.97             
                 34.72      1:12.97 (38.25)
 41 O'Leary, Ryan          11 WYW               1:13.55             
                 34.31      1:13.55 (39.24)
 42 Zimmerman, Kyle        12 GLAS              1:14.81             
                 36.32      1:14.81 (38.49)
 43 Levi, Mitchell         12 WEST              1:14.94             
                 35.10      1:14.94 (39.84)
 44 Torres, Matthew        11 SNCO              1:28.13             
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 132                 
 
  1. Wilton Y Wahoos Swim Club        1523   2. Ridgefield Aquatic Club          1244
  3. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm 1242.5   4. Cougar Aquatic Team             910.5
  5. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     817   6. YMCA Of Greenwich Marlins         681
  7. SoNoCo Swim Club                  527   8. West Hartford Aquatic Team        449
  9. Woodbridge Aquatic Club           289   9. Glastonbury Swim Team             289
  9. New Canaan YMCA Caimans           289  12. Piranha Swimming @ Darien YMCA    273
 13. Westport/Weston Family Y Swim     252  14. Windsor Water Rat Express         248
 15. Shelton Monroe Swim Team        237.5  16. Zeus Swim Team                  236.5
 17. Aquabears                         224  18. Connecticut Aquatic Club          202
 19. Sharks Swim Team, Inc             197  20. Soundview Stingrays Swimming      186
 21. Western CT YMCA Mako Swim Team    185  22. Charter Oak Aquatics              152
 23. Farmington Valley YMCA Tsunami    111  23. Laurel E Hartford YMCA            111
 25. Meriden Silver Fins                95  26. Shoreline Elite Aquatics           94
 26. New Fairfield Aqua Flyers          94  28. University Aquatic Club            72
 29. Thames Aquatic Club                70  30. Wallingford YMCA Dolphins          69
 31. Valley Shore YMCA Marlins          61  32. Panther Aquatic Club               50
 33. Hamden-North Haven Swimming        44  34. Hamden Hall Acquatic Club          42
 35. Weston Swimming Inc.               41  36. Nutmeg Aquatics                    21
 37. Central CT Aquatics Team           17  38. Hopkins Mariner Swim Team          12
 39. Manchester Swim Club               10  40. Omni                                9
 41. Italian Center Swim Club            1