Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:09PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 93  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
  Res. Record: % 2:13.98  2011      Greenwich YWCA Dolphins
    CT Record: ! 2:13.98  2011      Greenwich YWCA Dolphins, GYWD
  2011 Winner: # 2:13.98            GYWD
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 GYWD  'A'                           2:13.72    2:16.39   40  
     1) Lynch, Meghan 8               2) Walsh, Gretchen 9            
     3) Opuszynski, Allison 10        4) Walsh, Alex 10               
                 35.43      1:09.91 (34.48)
        1:45.04 (35.13)     2:16.39 (31.35)
  2 GRYM  'A'                           2:21.11    2:17.43   34  
     1) Handali, Jenna 9              2) Moore, Sophia 10             
     3) Gerner, Paulina 10            4) Knudsen, Kortney 10          
                 32.72      1:07.19 (34.47)
        1:44.18 (36.99)     2:17.43 (33.25)
  3 WYW  'A'                            2:23.12    2:20.74   32  
     1) Lange, Gracie 10              2) Sudano, Sophie 10            
     3) Babashak, Emma 10             4) Dill, Morgan 10              
                 35.47      1:10.49 (35.02)
        1:46.55 (36.06)     2:20.74 (34.19)
  4 FINS  'A'                           2:21.19    2:22.84   30  
     1) Lindsey, Shannon 10           2) Newton, Tori 10              
     3) Cail, Courtney 10             4) Murphy, Sophie 9             
                 34.02      1:10.07 (36.05)
        1:47.07 (37.00)     2:22.84 (35.77)
  5 CDOG  'A'                           2:27.51    2:27.74   28  
     1) Stevens, Julia 9              2) Gulati, Lavana 10            
     3) Han, Esther 10                4) Reid, Molly 10               
                 39.53      1:15.38 (35.85)
        1:49.90 (34.52)     2:27.74 (37.84)
  6 WHAT  'A'                           2:29.93    2:31.93   26  
     1) Bell, Kate 10                 2) Scanlon, Nancy 9             
     3) Otis, Charlotte 10            4) Rocheleau, Amber 10          
                 39.09      1:17.95 (38.86)
        1:58.49 (40.54)     2:31.93 (33.44)
  7 ZEUS  'A'                           2:28.40    2:33.03   24  
     1) Reinoso, Pamela 9             2) Daignault, Lauren 9          
     3) Sheehan, Catherine 10         4) Cumello, Lilly 10            
                 41.72      1:17.48 (35.76)
        1:59.33 (41.85)     2:33.03 (33.70)
  8 WYW  'B'                            2:31.61    2:35.42   22  
     1) Moen, Rebecca 10              2) Franco, Sarah 9              
     3) Crampton, Caroline 10         4) Dantas, Emma 9               
                 38.05      1:16.35 (38.30)
        1:55.04 (38.69)     2:35.42 (40.38)
  9 WYW  'C'                            2:36.74    2:36.85   18  
     1) Holmquist, Ellen 10           2) Pennino, Madeline 10         
     3) Kealy, Lily 10                4) Crampton, Catherine 10       
                 39.53      1:18.00 (38.47)
        1:57.70 (39.70)     2:36.85 (39.15)
 10 NMEG  'A'                           2:37.39    2:38.49   14  
     1) Counter, Maeve 10             2) Marcille, Addie 10           
     3) Fisher, Stella 10             4) Olson, Sami 10               
                 41.06      1:21.45 (40.39)
        1:59.82 (38.37)     2:38.49 (38.67)
 11 RAC  'A'                            2:47.74    2:44.59   12  
     1) Maguire, Catherine 9          2) Cocking, Claire 10           
     3) Brody, Hanna 9                4) Tan, Samantha 9              
                 44.04      1:26.75 (42.71)
        2:06.41 (39.66)     2:44.59 (38.18)
 12 ZEUS  'B'                           2:43.89    2:51.03   10  
     1) Pasiakos, Anna 9              2) Johansson, Hannah 9          
     3) Sheehan, Caroline 8           4) Popielarz, Victoria 10       
                 39.96      1:29.56 (49.60)
        2:11.62 (42.06)     2:51.03 (39.41)
 13 SMST  'A'                           2:38.57    2:59.98    8  
     1) Noccioli, Claire 9            2) McNeil, Fiona 10             
     3) Kelkar, Sneha 9               4) Young, Becky 10              
                 44.98      1:32.54 (47.56)
        2:26.54 (54.00)     2:59.98 (33.44)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 93                     
 
  1. Wilton Y Wahoos Swim Club       938.5   2. Aquabears                         812
  3. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    497   4. Cougar Aquatic Team             445.5
  5. West Hartford Aquatic Team        435   6. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club   429.5
  7. Ridgefield Aquatic Club           407   8. YMCA Of Greenwich Marlins         345
  9. Hopkins Mariner Swim Team         333  10. Meriden Silver Fins               253
 11. Shelton Monroe Swim Team          232  12. Zeus Swim Team                    200
 13. SoNoCo Swim Club                  194  14. Westport/Weston Family Y Swim   167.5
 15. New Canaan YMCA Caimans           128  16. Soundview Stingrays Swimming      125
 17. Piranha Swimming @ Darien YMCA    119  18. Charter Oak Aquatics               75
 19. Woodbridge Aquatic Club            72  20. Omni                               57
 21. Valley Shore YMCA Marlins        55.5  22. University Aquatic Club            53
 23. Shoreline Elite Aquatics           49  24. Western CT YMCA Mako Swim Team     39
 25. Connecticut Aquatic Club           35  25. Weston Swimming Inc.               35
 27. Trumbull Pisces                    32  28. Wallingford YMCA Dolphins        31.5
 29. Glastonbury Swim Team              30  30. Aqua-Jets Swim Club                29
 31. Amity Regional Aquatic Club        28  32. Nutmeg Aquatics                    26
 33. Panther Aquatic Club               23  33. New Fairfield Aqua Flyers          23
 35. Hamden-North Haven Swimming        22  36. Sharks Swim Team, Inc              20
 37. Windsor Water Rat Express          17  38. Farmington Valley YMCA Tsunami     11
 39. Laurel E Hartford YMCA              7  40. Manchester Swim Club                4
 41. Italian Center Swim Club            3