Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 19:45PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 90  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
  Res. Record: % 1:11.37  1992      Anthony Robinson, WYW
    CT Record: ! 1:11.37  1992      Anthony Robinson, WYW
         Zone: Z 1:25.79
  2011 Winner: # 1:17.99            Michael Li
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Bornstein, Aj          12 RAC               1:23.12    1:15.50#  20  
                 36.23      1:15.50 (39.27)
  2 Cheruk, Noah           12 WYW               1:19.53    1:18.58Z  17  
                 36.69      1:18.58 (41.89)
  3 Wang, Luke             12 WCYM              1:23.05    1:20.99Z  16  
                 38.51      1:20.99 (42.48)
  4 Mastroianni, Matt      12 GLAS              1:23.28    1:22.19Z  15  
                 39.63      1:22.19 (42.56)
  5 Palsho, Charlie        12 WYW               1:22.08    1:22.23Z  14  
                 38.00      1:22.23 (44.23)
  6 Wronski, Hunter        12 SNCO              1:22.59    1:22.68Z  13  
                 39.05      1:22.68 (43.63)
  7 Benavides, Jack        12 CAC               1:23.33    1:23.57Z  12  
                 38.55      1:23.57 (45.02)
  8 Morikawa, Connor       11 GRYM              1:24.89    1:23.85Z  11  
                 39.86      1:23.85 (43.99)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Regan, Billy           11 WCYM              1:25.46    1:24.82Z   9  
                 40.73      1:24.82 (44.09)
 10 Lewis, Jack            11 WYW               1:26.28    1:25.15Z   7  
                 40.75      1:25.15 (44.40)
 11 Stanley, Matt          12 CAC               1:26.60    1:26.05    6  
                 39.59      1:26.05 (46.46)
 12 Li, Matt               12 GRYM              1:28.60    1:26.36    5  
                 40.91      1:26.36 (45.45)
 13 Hodes, Ehran           12 OMNI              1:28.41    1:27.47    4  
                 41.40      1:27.47 (46.07)
 14 Walter, Scott          12 GRYM              1:28.65    1:29.50    3  
                 41.63      1:29.50 (47.87)
 15 Lynch, Ryan            12 GYWD              1:29.48    1:29.70    2  
                 42.19      1:29.70 (47.51)
 16 Lydon, Kevin           12 GRYM              1:28.41    1:30.68    1  
                 41.90      1:30.68 (48.78)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 16 Guo, Elson             12 TAC               1:29.25             
                 40.74      1:29.25 (48.51)
 18 Recck, Connor          11 FINS              1:29.55             
                 40.61      1:29.55 (48.94)
 19 Kosyakov, Alex         11 GRYM              1:29.81             
                 42.23      1:29.81 (47.58)
 20 Rus, Oliver            12 PSDY              1:31.06             
                 42.80      1:31.06 (48.26)
 21 Newandee, Daniel       12 GLAS              1:31.43             
                 43.26      1:31.43 (48.17)
 22 Simmons, DJ            12 NFAF              1:31.85             
                 42.45      1:31.85 (49.40)
 23 Gosnell, Charlie       12 WYW               1:31.87             
                 44.71      1:31.87 (47.16)
 24 Zhao, Kevin            12 WAC               1:32.09             
                 45.50      1:32.09 (46.59)
 25 Nolan, Richard         11 WYW               1:33.68             
                 44.57      1:33.68 (49.11)
 26 Zhao, Benjamin         12 PSDY              1:34.86             
                 45.24      1:34.86 (49.62)
 27 McNab, John            11 WRAT              1:34.98             
                 43.61      1:34.98 (51.37)
 28 Killian, Nick          11 WYW               1:35.17             
                 47.42      1:35.17 (47.75)
 29 Yanagisawa, Kevin      11 WAC               1:35.34             
                 46.18      1:35.34 (49.16)
 30 Yu, Andrew             11 WRAT              1:36.23             
                 45.84      1:36.23 (50.39)
 31 Rismay, Jaden          11 WWRX              1:36.77             
                 45.11      1:36.77 (51.66)
 32 Hunter, Dash           11 WRAT              1:37.52             
                 46.78      1:37.52 (50.74)
 33 Karell, Jacob          12 SHKS              1:38.52             
                 47.52      1:38.52 (51.00)
 34 Kotlyar, Michael       11 NCY               1:38.53             
                 46.38      1:38.53 (52.15)
 35 O'Leary, Ryan          11 WYW               1:38.62             
                 47.05      1:38.62 (51.57)
 36 Tarrant, Josiah        11 WYW               1:41.25             
                 48.43      1:41.25 (52.82)
 37 Mani, Kevin            11 SNCO              1:42.58             
                 49.19      1:42.58 (53.39)
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 90                  
 
  1. Wilton Y Wahoos Swim Club        1093   2. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    851
  3. Ridgefield Aquatic Club           840   4. Cougar Aquatic Team             615.5
  5. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     520   6. YMCA Of Greenwich Marlins         495
  7. SoNoCo Swim Club                  382   8. West Hartford Aquatic Team        329
  9. Piranha Swimming @ Darien YMCA    203  10. Glastonbury Swim Team             182
 11. Woodbridge Aquatic Club           181  12. Aquabears                         180
 13. New Canaan YMCA Caimans           177  14. Zeus Swim Team                  173.5
 15. Windsor Water Rat Express         168  16. Western CT YMCA Mako Swim Team    152
 16. Westport/Weston Family Y Swim     152  18. Connecticut Aquatic Club          151
 19. Sharks Swim Team, Inc             135  20. Shelton Monroe Swim Team          132
 21. Soundview Stingrays Swimming      115  22. Shoreline Elite Aquatics           94
 23. Charter Oak Aquatics               90  24. Farmington Valley YMCA Tsunami     72
 25. New Fairfield Aqua Flyers          62  26. Wallingford YMCA Dolphins          57
 27. University Aquatic Club            52  28. Meriden Silver Fins                51
 29. Valley Shore YMCA Marlins          39  30. Panther Aquatic Club               31
 31. Hamden-North Haven Swimming        30  32. Thames Aquatic Club                29
 33. Hamden Hall Acquatic Club          26  34. Weston Swimming Inc.               20
 35. Laurel E Hartford YMCA             15  36. Central CT Aquatics Team           13
 37. Hopkins Mariner Swim Team          12  38. Nutmeg Aquatics                    11
 39. Manchester Swim Club                9  39. Omni                                9
 41. Italian Center Swim Club            1