Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 19:45PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 89  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
  Res. Record: % 1:13.30  2012      Eva Crouse, BEAR
    CT Record: ! 1:13.30  2012      Eva Crouse, BEAR
         Zone: Z 1:26.19
  2011 Winner: # 1:17.63            Eva Crouse
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Boyer, Elizabeth       12 FINS              1:18.84    1:16.20#  20  
                 35.74      1:16.20 (40.46)
  2 Gordon, Lindsey        12 RAC               1:20.98    1:18.62Z  17  
                 36.94      1:18.62 (41.68)
  3 Christensen, Kaki      12 NCY               1:23.13    1:22.53Z  16  
                 39.25      1:22.53 (43.28)
  4 Takabayashi, Miku      12 SNCU              1:25.72    1:23.12Z  15  
                 40.02      1:23.12 (43.10)
  5 Leary, Shannon         12 BEAR              1:23.50    1:23.70Z  14  
                 39.39      1:23.70 (44.31)
  6 Colwell, Lizzy         12 NCY               1:23.08    1:24.23Z  13  
                 38.60      1:24.23 (45.63)
  7 Kim, Samantha          11 WEST              1:25.73    1:25.33Z  12  
                 39.51      1:25.33 (45.82)
  8 Nejati, Katie          12 RAC               1:26.10    1:26.28   11  
                 41.78      1:26.28 (44.50)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 McStocker, Samantha    12 WYW               1:26.35    1:25.51Z   9  
                 40.33      1:25.51 (45.18)
 10 Auray, Brianna         12 WRAT              1:28.14    1:26.96    7  
                 40.71      1:26.96 (46.25)
 11 Black, Katy            12 BEAR              1:28.48    1:27.23    6  
                 40.96      1:27.23 (46.27)
 12 Radebold, Rebecca      12 BRS               1:27.77    1:27.43    5  
                 41.28      1:27.43 (46.15)
 13 Chao, Christina        12 GRYM              1:27.68    1:27.51    4  
                 40.36      1:27.51 (47.15)
 14 Woods, Willow          11 WYW               1:27.80    1:27.67    3  
                 42.39      1:27.67 (45.28)
 15 Fassett, Olivia        12 ZEUS              1:28.69    1:28.06    2  
                 41.74      1:28.06 (46.32)
 16 Molnar, Jenna          11 CDOG              1:28.48    1:29.65    1  
                 41.86      1:29.65 (47.79)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Brice, Dominika        12 SHKS              1:28.91             
                 42.84      1:28.91 (46.07)
 18 Carlson, Kellen        12 GYWD              1:28.96             
                 41.38      1:28.96 (47.58)
 19 Noccioli, Ally         12 SMST              1:29.50             
                 42.75      1:29.50 (46.75)
 20 Dietrich, Danielle     12 CDOG              1:30.88             
                 42.28      1:30.88 (48.60)
 21 Gray, Taylor           11 NMEG              1:30.89             
                 44.25      1:30.89 (46.64)
 22 Buroker, Catherine     12 TP                1:30.93             
                 44.86      1:30.93 (46.07)
 23 Koppermann, Lea        12 CAC               1:31.46             
                 42.65      1:31.46 (48.81)
 24 Go, Amanda             11 CDOG              1:31.77             
                 44.36      1:31.77 (47.41)
 25 Clancy, Elissa         11 RAC               1:31.86             
                 43.58      1:31.86 (48.28)
 26 Deubel, Jordyn         12 CDOG              1:32.07             
                 42.26      1:32.07 (49.81)
 27 Ma, Kimberly           11 GLAS              1:32.31             
                 42.15      1:32.31 (50.16)
 28 Francis, Abby          11 LEHY              1:32.35             
                 43.81      1:32.35 (48.54)
 29 Petersen, Daisy        12 WEST              1:32.37             
                 44.18      1:32.37 (48.19)
 30 Boman, Gracey          12 OAK               1:32.43             
                 44.30      1:32.43 (48.13)
 31 Mergy, Claudia         12 CAT               1:32.67             
                 43.25      1:32.67 (49.42)
 32 Scanlan, Paula         12 GRYM              1:32.96             
                 43.91      1:32.96 (49.05)
 33 Patel, Marisa          12 WYW               1:33.05             
                 44.01      1:33.05 (49.04)
 34 Daly, Siera            11 WYW               1:33.09             
                 45.21      1:33.09 (47.88)
 35 Ehret, Erika           12 NCY               1:34.20             
                 45.09      1:34.20 (49.11)
 36 Leigh, Georgia         12 GRYM              1:36.07             
                 45.87      1:36.07 (50.20)
 37 Esch, Rayna            11 WDOL              1:36.65             
                 44.36      1:36.65 (52.29)
 
                Women - Team Rankings - Through Event 89                 
 
  1. Aquabears                        1099   2. Wilton Y Wahoos Swim Club      1038.5
  3. Cougar Aquatic Team             617.5   4. Ridgefield Aquatic Club           574
  5. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    508   6. West Hartford Aquatic Team        476
  7. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club   417.5   8. Hopkins Mariner Swim Team         360
  9. YMCA Of Greenwich Marlins         327  10. Shelton Monroe Swim Team          287
 11. SoNoCo Swim Club                  278  12. Meriden Silver Fins               249
 13. Westport/Weston Family Y Swim   211.5  14. New Canaan YMCA Caimans           191
 15. Zeus Swim Team                    168  16. Piranha Swimming @ Darien YMCA    155
 17. Soundview Stingrays Swimming      154  18. Shoreline Elite Aquatics           99
 19. Woodbridge Aquatic Club            96  20. Charter Oak Aquatics               91
 21. Omni                               75  22. Western CT YMCA Mako Swim Team     66
 23. Connecticut Aquatic Club           64  24. Sharks Swim Team, Inc              61
 25. University Aquatic Club            58  26. Valley Shore YMCA Marlins        55.5
 27. Amity Regional Aquatic Club        48  28. Weston Swimming Inc.               47
 29. Glastonbury Swim Team              35  30. Trumbull Pisces                    32
 31. Wallingford YMCA Dolphins        31.5  32. Aqua-Jets Swim Club                29
 33. Panther Aquatic Club               24  34. New Fairfield Aqua Flyers          23
 35. Hamden-North Haven Swimming        22  36. Windsor Water Rat Express          20
 37. Nutmeg Aquatics                    12  38. Farmington Valley YMCA Tsunami     11
 39. Laurel E Hartford YMCA              7  40. Central CT Aquatics Team            5
 41. Manchester Swim Club                4  42. Italian Center Swim Club            3