Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:09PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 75  Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
==================================================================================
  Res. Record: % 2:32.64  2004      Wilton Y Wahoos
    CT Record: ! 2:32.64  2004      Wilton Y Wahoos
  2011 Winner: # 2:32.87            GYWD
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 GRYM  'A'                           2:31.96    2:32.47%  40  
     1) Knudsen, Kortney 10           2) Moore, Sophia 10             
     3) Handali, Jenna 9              4) Gerner, Paulina 10           
                 35.04      1:14.93 (39.89)
        1:51.63 (36.70)     2:32.47 (40.84)
  2 GYWD  'A'                           2:31.43    2:33.49   34  
     1) Michalik, Claire 9            2) Walsh, Alex 10               
     3) Walsh, Gretchen 9             4) Lynch, Meghan 8              
                 36.08      1:14.96 (38.88)
        1:55.56 (40.60)     2:33.49 (37.93)
  3 FINS  'A'                           2:37.73    2:38.85   32  
     1) Lindsey, Shannon 10           2) Cail, Courtney 10            
     3) Newton, Tori 10               4) Murphy, Sophie 9             
                 36.02      1:20.60 (44.58)
        1:58.73 (38.13)     2:38.85 (40.12)
  4 WYW  'A'                            2:40.59    2:41.86   30  
     1) Lange, Gracie 10              2) Franco, Sarah 9              
     3) Babashak, Emma 10             4) Dill, Morgan 10              
                                1:24.06 ( )
        2:01.29 (37.23)     2:41.86 (40.57)
  5 WYW  'B'                            2:49.83    2:50.42   28  
     1) Sudano, Sophie 10             2) Moen, Rebecca 10             
     3) Pennino, Madeline 10          4) Crampton, Caroline 10        
                 35.60      1:25.77 (50.17)
        2:09.42 (43.65)     2:50.42 (41.00)
  6 CDOG  'A'                           2:47.51    2:51.19   26  
     1) Stevens, Julia 9              2) Han, Esther 10               
     3) Gulati, Lavana 10             4) Reid, Molly 10               
                 38.82      1:24.04 (45.22)
        2:08.64 (44.60)     2:51.19 (42.55)
  7 ZEUS  'A'                           2:55.24    2:58.17   24  
     1) Daignault, Lauren 9           2) Sheehan, Catherine 10        
     3) Reinoso, Pamela 9             4) Cumello, Lilly 10            
                 44.97      1:37.66 (52.69)
        2:22.04 (44.38)     2:58.17 (36.13)
  8 WHAT  'A'                           2:52.12    2:58.51   22  
     1) Rocheleau, Amber 10           2) Otis, Charlotte 10           
     3) Bell, Kate 10                 4) Scanlon, Nancy 9             
                                1:31.52 ( )
        2:21.83 (50.31)     2:58.51 (36.68)
  9 WYW  'C'                            2:53.16    2:59.05   18  
     1) Roberts, Rita 10              2) Dantas, Emma 9               
     3) Killian, Katie 9              4) Crampton, Catherine 10       
                 41.35      1:32.77 (51.42)
        2:13.97 (41.20)     2:59.05 (45.08)
 10 RAC  'A'                            3:06.32    3:05.17   14  
     1) Maguire, Catherine 9          2) Cocking, Claire 10           
     3) Brody, Hanna 9                4) Tan, Samantha 9              
                 47.09      1:37.53 (50.44)
        2:26.47 (48.94)     3:05.17 (38.70)
 11 NMEG  'A'                           3:03.48    3:06.21   12  
     1) Fisher, Stella 10             2) Marcille, Addie 10           
     3) Counter, Maeve 10             4) Olson, Sami 10               
                 47.14      1:42.70 (55.56)
        2:27.28 (44.58)     3:06.21 (38.93)
 12 ZEUS  'B'                           3:17.64    3:11.53   10  
     1) Pasiakos, Anna 9              2) Sheehan, Caroline 8          
     3) Popielarz, Victoria 10        4) Johansson, Hannah 9          
                 44.86      1:38.12 (53.26)
        2:26.41 (48.29)     3:11.53 (45.12)
 13 SMST  'A'                           2:53.18    3:13.55    8  
     1) McNeil, Fiona 10              2) Noccioli, Claire 9           
     3) Young, Becky 10               4) Kelkar, Sneha 9              
                 51.35      1:39.71 (48.36)
        2:28.57 (48.86)     3:13.55 (44.98)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 75                     
 
  1. Wilton Y Wahoos Swim Club       795.5   2. Aquabears                         777
  3. Cougar Aquatic Team             445.5   4. West Hartford Aquatic Team        401
  5. Ridgefield Aquatic Club           355   6. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     351
  7. Hopkins Mariner Swim Team         333   8. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    310
  9. YMCA Of Greenwich Marlins         220  10. SoNoCo Swim Club                  194
 11. Shelton Monroe Swim Team          185  12. Meriden Silver Fins               172
 13. Zeus Swim Team                    140  14. Soundview Stingrays Swimming      125
 15. Piranha Swimming @ Darien YMCA    119  16. Westport/Weston Family Y Swim   114.5
 17. New Canaan YMCA Caimans           100  18. Charter Oak Aquatics               75
 19. University Aquatic Club            53  20. Omni                               52
 21. Shoreline Elite Aquatics           49  22. Valley Shore YMCA Marlins        44.5
 23. Woodbridge Aquatic Club            44  24. Western CT YMCA Mako Swim Team     39
 25. Connecticut Aquatic Club           35  26. Aqua-Jets Swim Club                28
 27. Glastonbury Swim Team              26  28. Weston Swimming Inc.               24
 29. Panther Aquatic Club               21  30. Sharks Swim Team, Inc              20
 31. Windsor Water Rat Express          17  32. Trumbull Pisces                    16
 33. Amity Regional Aquatic Club        15  33. Wallingford YMCA Dolphins          15
 35. Nutmeg Aquatics                    12  36. New Fairfield Aqua Flyers          11
 36. Farmington Valley YMCA Tsunami     11  38. Hamden-North Haven Swimming         9
 39. Laurel E Hartford YMCA              7  40. Manchester Swim Club                4