Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:09PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 53  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
  Res. Record: % 4:22.80  1984      Meriden Marlins
    CT Record: ! 4:22.80  1984      Meriden Marlins
  2011 Winner: # 4:28.63            HMST
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 SMST  'A'                           4:39.49    4:21.88%  40  
     1) Gustinis, Gracie 12           2) Youngcourt, Kaley 12         
     3) Duffy, Megan 12               4) Visinski, Simona 12          
                 31.98    1:05.92 (1:05.92)
        1:38.75 (32.83)   2:17.27 (1:11.35)
        2:45.88 (28.61)   3:18.89 (1:01.62)
        3:48.52 (29.63)   4:21.88 (1:02.99)
  2 RAC  'A'                            4:33.17    4:22.90#  34  
     1) Gordon, Lindsey 12            2) Nejati, Katie 12             
     3) Snyder, Hannah 11             4) Maguire, Marcie 12           
                 31.42    1:05.48 (1:05.48)
        1:37.44 (31.96)   2:13.98 (1:08.50)
        2:46.23 (32.25)   3:20.85 (1:06.87)
        3:50.46 (29.61)   4:22.90 (1:02.05)
  3 BEAR  'A'                           4:32.49    4:23.11#  32  
     1) Egan, Molly 12                2) Sang, Angela 12              
     3) Leary, Shannon 12             4) Crouse, Eva 12               
                 32.53    1:07.93 (1:07.93)
        1:40.29 (32.36)   2:21.75 (1:13.82)
        2:47.40 (25.65)   3:22.26 (1:00.51)
        3:51.83 (29.57)   4:23.11 (1:00.85)
  4 CDOG  'A'                           4:42.51    4:36.20   30  
     1) Gawronski, Dia 12             2) Guetens, Cameryn 12          
     3) Hawkins, Jenny 11             4) Go, Amanda 11                
                 32.91    1:09.01 (1:09.01)
        1:42.30 (33.29)   2:18.21 (1:09.20)
        2:52.50 (34.29)   3:28.95 (1:10.74)
        4:00.66 (31.71)   4:36.20 (1:07.25)
  5 WYW  'A'                            4:36.12    4:36.82   28  
     1) McStocker, Samantha 12        2) Bernhardt, Paige 12          
     3) Sicignano, Amelia 11          4) Kauffeld, Emma 12            
                 33.80    1:10.31 (1:10.31)
        1:43.91 (33.60)   2:21.25 (1:10.94)
        2:54.97 (33.72)                    
            4:03.41 ( )         4:36.82 ( )
  6 GYWD  'A'                           4:39.12    4:38.89   26  
     1) Giangrande, Gillian 12        2) Winget, Ainsleigh 11         
     3) Montesi, Kelly 11             4) Hazlett, Kate 11             
                 33.61    1:11.33 (1:11.33)
        1:44.03 (32.70)   2:20.91 (1:09.58)
        2:53.98 (33.07)   3:31.25 (1:10.34)
        4:03.89 (32.64)   4:38.89 (1:07.64)
  7 WHAT  'A'                           4:47.37    4:42.82   24  
     1) Gens, Haley 12                2) Hildebrandt, Elise 12        
     3) King, Nicole 12               4) Preleski, Sarah 12           
                 33.98    1:09.02 (1:09.02)
        1:43.67 (34.65)   2:21.83 (1:12.81)
        2:56.81 (34.98)   3:32.40 (1:10.57)
      4:42.82 (1:10.42)                    
  8 CAT  'A'                            4:40.00    4:44.08   22  
     1) Garrelts, Cassie 12           2) Donlan, Emma 12              
     3) De Landevoison Cambe, Scarlet 4) McNary, Marissa 11           
                 32.13    1:07.71 (1:07.71)
        1:42.45 (34.74)   2:20.91 (1:13.20)
        2:53.37 (32.46)   3:31.98 (1:11.07)
        4:06.01 (34.03)   4:44.08 (1:12.10)
  9 CDOG  'B'                           4:59.51    4:48.07   18  
     1) Robinson, Kathryn 12          2) Deubel, Jordyn 12            
     3) Dietrich, Danielle 12         4) Molnar, Jenna 11             
                 33.79    1:12.03 (1:12.03)
        1:45.72 (33.69)   2:23.50 (1:11.47)
        2:56.62 (33.12)   3:35.61 (1:12.11)
        4:08.25 (32.64)   4:48.07 (1:12.46)
 10 NCY  'A'                            4:45.24    4:49.12   14  
     1) Christensen, Kaki 12          2) Ehret, Erika 12              
     3) Brode, Rhyan 12               4) Colwell, Lizzy 12            
                 31.93    1:09.70 (1:09.70)
        1:45.81 (36.11)   2:28.13 (1:18.43)
        2:55.91 (27.78)   3:36.67 (1:08.54)
        4:09.19 (32.52)   4:49.12 (1:12.45)
 11 ZEUS  'A'                           4:56.85    4:50.96   12  
     1) Czulewicz, Katie 12           2) Burnham, Melissa 12          
     3) Linder, Hayley 12             4) Reinoso, Emily 12            
                          1:14.23 (1:14.23)
        1:49.69 (35.46)   2:28.90 (1:14.67)
        3:03.51 (34.61)   3:41.12 (1:12.22)
        4:15.55 (34.43)   4:50.96 (1:09.84)
 12 WYW  'B'                            4:51.24    4:51.24   10  
     1) McLaughlin, Brenna 11         2) Nolan, Noranoel 12           
     3) Dantas, Halle 12              4) Woods, Willow 11             
                 35.04    1:13.35 (1:13.35)
        1:48.72 (35.37)   2:27.27 (1:13.92)
        3:01.58 (34.31)   3:39.97 (1:12.70)
        4:13.08 (33.11)   4:51.24 (1:11.27)
 13 FVYM  'A'                           4:58.57    4:52.78    8  
     1) Thrall, Abigail 11            2) Perks, Sydney 11             
     3) Dunnigan, Lilia 11            4) Miller, Ella 11              
                 33.62    1:09.56 (1:09.56)
        1:47.09 (37.53)   2:26.75 (1:17.19)
        3:01.80 (35.05)   3:39.18 (1:12.43)
        4:14.61 (35.43)   4:52.78 (1:13.60)
 14 CDOG  'C'                           5:14.51    4:52.89    6  
     1) Robinson, Nikki 12            2) Zhao, Sarah 11               
     3) Longmore, Emily 11            4) Grenon, Samantha 11          
                 32.53    1:09.25 (1:09.25)
        1:44.22 (34.97)   2:24.42 (1:15.17)
        2:59.40 (34.98)   3:38.34 (1:13.92)
      4:52.89 (1:14.55)                    
 15 GRYM  'A'                           4:55.41    4:53.70    4  
     1) Scanlan, Paula 12             2) Leigh, Grace 12              
     3) McCarthy, Honor 12            4) Chao, Christina 12           
                 33.27    1:09.50 (1:09.50)
        1:45.68 (36.18)   2:27.21 (1:17.71)
        2:59.72 (32.51)   3:38.14 (1:10.93)
        4:13.60 (35.46)   4:53.70 (1:15.56)
 16 SMST  'B'                           5:04.49    4:53.72    2  
     1) Noccioli, Ally 12             2) Meropoulos, Alexandra 12     
     3) Savkovic, Natalia 12          4) Koubeck, Monica 12           
                 34.79    1:12.89 (1:12.89)
        1:48.87 (35.98)   2:30.32 (1:17.43)
        3:04.83 (34.51)   3:43.31 (1:12.99)
        4:17.14 (33.83)   4:53.72 (1:10.41)
 17 GYWD  'B'                           4:52.13    4:54.34  
     1) Carlson, Kellen 12            2) Sammons, Emmy 11             
     3) Scott, Samantha 11            4) Warner, Emily 11             
                 35.32    1:12.97 (1:12.97)
        1:49.99 (37.02)   2:32.95 (1:19.98)
        3:06.62 (33.67)   3:44.07 (1:11.12)
        4:17.01 (32.94)   4:54.34 (1:10.27)
 18 WYW  'C'                            5:05.22    4:59.04  
     1) Lee, Moira 11                 2) Loud, Taylor 11              
     3) Bartosic, Karyn 12            4) Walden, Emily 12             
                 35.29    1:13.54 (1:13.54)
        1:49.67 (36.13)   2:28.19 (1:14.65)
        3:04.11 (35.92)   3:43.22 (1:15.03)
        4:19.35 (36.13)   4:59.04 (1:15.82)
 19 RAC  'B'                            4:58.27    5:01.43  
     1) Meyers, Annette 12            2) Clancy, Elissa 11            
     3) Knoepfel, Maxine (max) 12     4) Budicini, Jenna 12           
                 33.72    1:12.53 (1:12.53)
        1:49.07 (36.54)   2:31.99 (1:19.46)
        3:06.02 (34.03)   3:43.68 (1:11.69)
      5:01.43 (1:17.75)                    
 20 BRS  'A'                            5:05.00    5:04.09  
     1) Karosas, Gabi 11              2) Porter, CJ 12                
     3) Radebold, Rebecca 12          4) Bedoya, Laura 12             
                 35.62    1:16.73 (1:16.73)
        1:54.40 (37.67)   2:37.80 (1:21.07)
        3:12.15 (34.35)   3:51.34 (1:13.54)
        4:26.18 (34.84)   5:04.09 (1:12.75)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 53                     
 
  1. Aquabears                         677   2. Wilton Y Wahoos Swim Club       621.5
  3. Cougar Aquatic Team             385.5   4. Ridgefield Aquatic Club           307
  5. West Hartford Aquatic Team        293   6. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     291
  7. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    276   8. Hopkins Mariner Swim Team         275
  9. YMCA Of Greenwich Marlins         180  10. Shelton Monroe Swim Team          177
 11. SoNoCo Swim Club                  176  12. Meriden Silver Fins               140
 13. Westport/Weston Family Y Swim   114.5  14. Zeus Swim Team                    106
 15. New Canaan YMCA Caimans           100  16. Soundview Stingrays Swimming       91
 17. Piranha Swimming @ Darien YMCA     79  18. Charter Oak Aquatics               61
 19. Omni                               52  20. Shoreline Elite Aquatics           49
 21. University Aquatic Club            45  22. Valley Shore YMCA Marlins        44.5
 23. Woodbridge Aquatic Club            44  24. Western CT YMCA Mako Swim Team     39
 25. Connecticut Aquatic Club           35  26. Aqua-Jets Swim Club                28
 27. Glastonbury Swim Team              26  28. Weston Swimming Inc.               24
 29. Panther Aquatic Club               21  30. Sharks Swim Team, Inc              20
 31. Windsor Water Rat Express          17  32. Trumbull Pisces                    16
 33. Amity Regional Aquatic Club        15  33. Wallingford YMCA Dolphins          15
 35. New Fairfield Aqua Flyers          11  35. Farmington Valley YMCA Tsunami     11
 37. Hamden-North Haven Swimming         9  38. Laurel E Hartford YMCA              7
 39. Manchester Swim Club                4