Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:09PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 51  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
  Res. Record: % 4:57.34  1994      Wilton Y Wahoos
    CT Record: ! 4:57.34  1994      Wilton Y Wahoos
  2011 Winner: # 4:59.45            GYWD
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 GYWD  'A'                           5:02.27    5:03.82   40  
     1) Walsh, Gretchen 9             2) Lynch, Meghan 8              
     3) Opuszynski, Allison 10        4) Walsh, Alex 10               
                 38.37    1:18.87 (1:18.87)
        1:56.36 (37.49)   2:36.64 (1:17.77)
        3:13.26 (36.62)   3:55.11 (1:18.47)
        4:27.84 (32.73)   5:03.82 (1:08.71)
  2 GRYM  'A'                           5:10.08    5:06.60   34  
     1) Handali, Jenna 9              2) Knudsen, Kortney 10          
     3) Li, Caterina 8                4) Moore, Sophia 10             
                 34.36    1:11.96 (1:11.96)
        1:47.01 (35.05)   2:23.07 (1:11.11)
        3:05.79 (42.72)   3:53.24 (1:30.17)
        4:27.64 (34.40)   5:06.60 (1:13.36)
  3 WYW  'A'                            5:14.89    5:12.01   32  
     1) Dill, Morgan 10               2) Sudano, Sophie 10            
     3) Lange, Gracie 10              4) Babashak, Emma 10            
                 36.79    1:18.01 (1:18.01)
        1:54.97 (36.96)   2:35.59 (1:17.58)
        3:13.90 (38.31)   3:53.82 (1:18.23)
        4:30.49 (36.67)   5:12.01 (1:18.19)
  4 CDOG  'A'                           5:25.51    5:20.38   30  
     1) Han, Esther 10                2) Stevens, Julia 9             
     3) Reid, Molly 10                4) Gulati, Lavana 10            
                          1:17.18 (1:17.18)
        1:57.11 (39.93)   2:41.01 (1:23.83)
        3:19.39 (38.38)   4:01.76 (1:20.75)
        4:39.51 (37.75)   5:20.38 (1:18.62)
  5 FINS  'A'                           5:17.50    5:20.76   28  
     1) Murphy, Sophie 9              2) Newton, Tori 10              
     3) Cail, Courtney 10             4) Lindsey, Shannon 10          
                 37.49    1:23.27 (1:23.27)
        2:00.48 (37.21)   2:43.51 (1:20.24)
        3:21.91 (38.40)   4:07.34 (1:23.83)
        4:40.94 (33.60)   5:20.76 (1:13.42)
  6 ZEUS  'A'                           5:34.37    5:26.17   26  
     1) Reinoso, Pamela 9             2) Daignault, Lauren 9          
     3) Cumello, Lilly 10             4) Sheehan, Catherine 10        
                 36.89    1:19.62 (1:19.62)
        2:00.29 (40.67)   2:46.15 (1:26.53)
        3:23.69 (37.54)   4:04.82 (1:18.67)
        4:43.81 (38.99)   5:26.17 (1:21.35)
  7 WHAT  'A'                           5:42.05    5:34.96   24  
     1) Rocheleau, Amber 10           2) Scanlon, Nancy 9             
     3) Otis, Charlotte 10            4) Bell, Kate 10                
                 34.55    1:13.32 (1:13.32)
        1:54.36 (41.04)   2:41.39 (1:28.07)
        3:21.57 (40.18)   4:15.75 (1:34.36)
        4:47.70 (31.95)   5:34.96 (1:19.21)
  8 WYW  'B'                            5:36.44    5:35.36   22  
     1) Moen, Rebecca 10              2) Franco, Sarah 9              
     3) Pennino, Madeline 10          4) Kealy, Lily 10               
                 40.43    1:23.92 (1:23.92)
        2:03.87 (39.95)                    
            3:26.23 ( )         4:09.56 ( )
        4:50.32 (40.76)   5:35.36 (1:25.80)
  9 WYW  'C'                            5:43.50    5:53.02   18  
     1) Dantas, Emma 9                2) Holmquist, Ellen 10          
     3) Crampton, Caroline 10         4) Crampton, Catherine 10       
                 43.08    1:27.69 (1:27.69)
                            1:46.68 (18.99)
                          2:57.00 (1:10.32)
        3:40.38 (43.38)   5:53.02 (2:56.02)
 10 RAC  'A'                            6:03.99    5:58.92   14  
     1) Maguire, Catherine 9          2) Cocking, Claire 10           
     3) Brody, Hanna 9                4) Tan, Samantha 9              
                 43.94    1:35.60 (1:35.60)
                            1:50.24 (14.64)
                          3:06.86 (1:16.62)
        3:49.11 (42.25)   5:58.92 (2:52.06)
 11 ZEUS  'B'                           6:22.17    6:13.62   12  
     1) Popielarz, Victoria 10        2) Sheehan, Caroline 8          
     3) Johansson, Hannah 9           4) Pasiakos, Anna 9             
                 40.36    1:27.55 (1:27.55)
        2:11.77 (44.22)                    
                                3:04.17 ( )
        3:48.98 (44.81)   6:13.62 (3:09.45)
 12 SMST  'A'                           5:58.71    6:29.95   10  
     1) Young, Becky 10               2) Gustinis, Emma 9             
     3) Kelkar, Sneha 9               4) Noccioli, Claire 9           
                 42.72    1:28.91 (1:28.91)
        2:17.71 (48.80)                    
                                3:09.13 ( )
        3:57.48 (48.35)   6:29.95 (3:20.82)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 51                     
 
  1. Aquabears                         645   2. Wilton Y Wahoos Swim Club       583.5
  3. Cougar Aquatic Team             363.5   4. Hopkins Mariner Swim Team         275
  5. Ridgefield Aquatic Club           273   6. West Hartford Aquatic Team        269
  7. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    250   8. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     237
  9. YMCA Of Greenwich Marlins         176   9. SoNoCo Swim Club                  176
 11. Meriden Silver Fins               140  12. Shelton Monroe Swim Team          135
 13. Westport/Weston Family Y Swim   114.5  14. Zeus Swim Team                     94
 15. Soundview Stingrays Swimming       91  16. New Canaan YMCA Caimans            86
 17. Piranha Swimming @ Darien YMCA     79  18. Charter Oak Aquatics               61
 19. Omni                               52  20. Shoreline Elite Aquatics           49
 21. University Aquatic Club            45  22. Valley Shore YMCA Marlins        44.5
 23. Woodbridge Aquatic Club            44  24. Western CT YMCA Mako Swim Team     39
 25. Connecticut Aquatic Club           35  26. Aqua-Jets Swim Club                28
 27. Glastonbury Swim Team              26  28. Weston Swimming Inc.               24
 29. Panther Aquatic Club               21  30. Sharks Swim Team, Inc              20
 31. Windsor Water Rat Express          17  32. Trumbull Pisces                    16
 33. Amity Regional Aquatic Club        15  33. Wallingford YMCA Dolphins          15
 35. New Fairfield Aqua Flyers          11  36. Hamden-North Haven Swimming         9
 37. Laurel E Hartford YMCA              7  38. Manchester Swim Club                4
 39. Farmington Valley YMCA Tsunami      3