Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:09PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 50  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
  Res. Record: % 31.86  1992      Anthony Robinson, WYW
    CT Record: ! 31.86  1992      Anthony Robinson, WYW
         Zone: Z 39.49
  2011 Winner: # 35.03            Michael Li
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Cheruk, Noah           12 WYW                 35.76      35.35Z  20  
  2 Bornstein, Aj          12 RAC                 37.01      35.56Z  17  
  3 Wang, Luke             12 WCYM                37.49      35.82Z  16  
  4 Palsho, Charlie        12 WYW                 37.09      36.08Z  15  
  5 Mastroianni, Matt      12 GLAS                37.37      37.06Z  14  
  6 Wronski, Hunter        12 SNCO                38.24      37.59Z  13  
  7 Benavides, Jack        12 CAC                 37.76      38.28Z  12  
  8 Lewis, Jack            11 WYW                 38.40      39.63   11  
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Morikawa, Connor       11 GRYM                39.73      39.03Z   9  
 10 Stanley, Matt          12 CAC                 39.59      39.07Z   7  
 11 Sepuca, Joseph         12 GRYM                38.70      39.34Z   6  
 12 Hodes, Ehran           12 OMNI                39.56      39.38Z   5  
 13 Chavez, Reid           11 SMST                40.04      39.83    4  
 14 Lydon, Kevin           12 GRYM                38.54      39.85    3  
 15 Li, Matt               12 GRYM                39.76      40.16    2  
 16 Sueiro, Darian         12 WYW                 40.21      41.32    1  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Lynch, Ryan            12 GYWD                40.23             
 18 Rus, Oliver            12 PSDY                40.30             
 19 Walter, Scott          12 GRYM                40.39             
 20 Niemiec, Jake          12 WWRX                40.68             
 21 Recck, Connor          11 FINS                40.76             
 22 Gosnell, Charlie       12 WYW                 40.96             
 23 Zhao, Kevin            12 WAC                 41.71             
 24 Newandee, Daniel       12 GLAS                41.99             
 25 Sullivan, Will         12 PAC                 42.00             
 26 Nolan, Richard         11 WYW                 42.63             
 27 Hunter, Dash           11 WRAT                42.69             
 28 McNab, John            11 WRAT                42.81             
 29 Motisi, Nathan         12 SNCO                43.02             
 30 Zhao, Benjamin         12 PSDY                43.05             
 31 Wei, Albert            12 WYW                 43.25             
 32 Kotlyar, Michael       11 NCY                 43.46             
 33 Karell, Jacob          12 SHKS                43.60             
 34 King, Patrick          12 GRYM                44.00             
 35 Killian, Nick          11 WYW                 44.06             
 36 Yu, Andrew             11 WRAT                44.27             
 37 Pierce, Cole           11 GYWD                44.49             
 38 Mani, Kevin            11 SNCO                44.50             
 39 Braun, Corben          12 FVYM                44.51             
 40 O'Leary, Ryan          11 WYW                 44.81             
 41 Rismay, Jaden          11 WWRX                45.00             
 42 Costello, Thomas       12 WHAT                45.10             
 43 Katz, Nathan           12 WEST                48.02             
 -- Kosyakov, Alex         11 GRYM                  DQ              
 -- Simmons, DJ            12 NFAF                  DQ              
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 50                  
 
  1. Wilton Y Wahoos Swim Club         586   2. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    419
  3. Ridgefield Aquatic Club           386   4. Cougar Aquatic Team             383.5
  5. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     270   6. SoNoCo Swim Club                  226
  7. YMCA Of Greenwich Marlins         214   8. West Hartford Aquatic Team        201
  9. Piranha Swimming @ Darien YMCA    114  10. Aquabears                         112
 11. Woodbridge Aquatic Club           111  12. Windsor Water Rat Express         108
 13. Sharks Swim Team, Inc             103  14. Shelton Monroe Swim Team          101
 15. Western CT YMCA Mako Swim Team     88  16. Glastonbury Swim Team              78
 17. Connecticut Aquatic Club           74  18. Zeus Swim Team                   69.5
 19. Shoreline Elite Aquatics           66  19. Westport/Weston Family Y Swim      66
 21. Soundview Stingrays Swimming       63  22. New Canaan YMCA Caimans            51
 23. Charter Oak Aquatics               50  23. Farmington Valley YMCA Tsunami     50
 25. Valley Shore YMCA Marlins          34  26. University Aquatic Club            32
 27. Meriden Silver Fins                27  28. Wallingford YMCA Dolphins          26
 29. New Fairfield Aqua Flyers          21  30. Panther Aquatic Club               17
 30. Hamden-North Haven Swimming        17  32. Weston Swimming Inc.               15
 33. Nutmeg Aquatics                    11  34. Hamden Hall Acquatic Club           9
 35. Hopkins Mariner Swim Team           5  35. Laurel E Hartford YMCA              5
 35. Omni                                5  38. Central CT Aquatics Team            3