Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:09PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 48  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
  Res. Record: % 35.65  2011      Matthew Limbacher, SNCO
    CT Record: ! 37.97  1990      Anthony Robinson, WYW
         Zone: Z 45.59
  2011 Winner: # 40.84            Jack Lewis
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Cai, Victor            10 RAC                 45.11      43.47Z  20  
  2 Constantine, Robbie    10 WYW                 44.82      43.59Z  17  
  3 Hunt, Connor            9 WYW                 46.74      43.68Z  16  
  4 Takahashi, Eisuke       9 GRYM                44.57      44.41Z  15  
  5 Balderrama, Lucas      10 GRYM                44.47      44.42Z  14  
  6 Kim, Brian             10 WDOL                48.56      44.89Z  13  
  7 Berzolla, Andrew       10 GRYM                47.08      44.97Z  12  
  8 Motisi, Michael        10 SNCO                49.08      46.35   11  
  9 Feldman, Ben           10 SHKS                45.32      46.78    9  
 10 Kim, Andrew             9 WDOL                47.83      46.94    7  
 11 Murray, Ethan          10 RAC                 48.77      47.75    6  
 12 Malchow, Nicholas       8 GYWD                51.65      47.79    5  
 13 De Vos, Mathis         10 WRAT                46.99      48.28    4  
 14 Bustos, Arsenio         9 HMST                49.46      48.50    3  
 15 Colwell, Patrick       10 NCY                 48.72      48.59    2  
 16 Rogers, Sean            8 WRAT                50.14      49.03    0.5
 16 Davis, Kristoffer       9 SNCO                49.48      49.03    0.5
 18 Codd, Bart             10 NCY                 50.97      49.68  
 19 Lukasik, James         10 NFAF                51.81      50.09  
 20 Ehret, Ben              9 NCY                 50.07      50.21  
 21 Petersen, Oscar        10 WEST                49.05      50.28  
 22 Chen, Mark              9 GRYM                51.26      50.40  
 23 Howell, Ben            10 WDOL                50.21      50.67  
 24 Ramesh, Mithuun         9 UN                  51.49      50.77  
 25 Schroppe, Carter        9 RAC                 50.21      50.96  
 26 Valadares, Luca        10 WRAT                51.60      51.24  
 27 Tamer, Leo             10 WCYM                50.71      51.47  
 28 Williams, Isaiah        8 TDSU                51.33      51.56  
 29 Woolbert, Ethan         9 HMST                51.58      51.76  
 30 Frunzio, Carlo         10 HNHS                50.21      51.94  
 31 Plavoukos, Spencer     10 GYWD                51.28      52.01  
 32 Rogers, Jack           10 WRAT                51.86      54.31  
 33 Hazlett, Alex           8 GYWD                51.92      54.74  
 34 Fuller, Evan           10 GLAS                51.66      56.96  
 -- Breen, Owen            10 ICSC                51.98         DQ  
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 48                  
 
  1. Wilton Y Wahoos Swim Club         539   2. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    419
  3. Cougar Aquatic Team             383.5   4. Ridgefield Aquatic Club           369
  5. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     270   6. SoNoCo Swim Club                  213
  7. West Hartford Aquatic Team        201   8. YMCA Of Greenwich Marlins         194
  9. Piranha Swimming @ Darien YMCA    114  10. Aquabears                         112
 11. Woodbridge Aquatic Club           111  12. Windsor Water Rat Express         108
 13. Sharks Swim Team, Inc             103  14. Shelton Monroe Swim Team           97
 15. Western CT YMCA Mako Swim Team     72  16. Zeus Swim Team                   69.5
 17. Shoreline Elite Aquatics           66  17. Westport/Weston Family Y Swim      66
 19. Glastonbury Swim Team              64  20. Soundview Stingrays Swimming       63
 21. Connecticut Aquatic Club           55  22. New Canaan YMCA Caimans            51
 23. Farmington Valley YMCA Tsunami     50  23. Charter Oak Aquatics               50
 25. Valley Shore YMCA Marlins          34  26. University Aquatic Club            32
 27. Meriden Silver Fins                27  28. Wallingford YMCA Dolphins          26
 29. New Fairfield Aqua Flyers          21  30. Panther Aquatic Club               17
 30. Hamden-North Haven Swimming        17  32. Weston Swimming Inc.               15
 33. Nutmeg Aquatics                    11  34. Hamden Hall Acquatic Club           9
 35. Hopkins Mariner Swim Team           5  35. Laurel E Hartford YMCA              5
 37. Central CT Aquatics Team            3