Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:09PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 44  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
=========================================================================
  Res. Record: % 1:04.56  2012      David May, CDOG
    CT Record: ! 1:04.56  2012      David May, CDOG
         Zone: Z 1:14.49
  2011 Winner: # 1:08.54            Erik Ryan
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 May, David             12 CDOG              1:04.06    1:03.22%  20  
                 29.80      1:03.22 (33.42)
  2 Malone, Dara           12 CDOG              1:09.13    1:07.91#  17  
                 31.65      1:07.91 (36.26)
  3 Smith, Kieran          12 RAC               1:07.89    1:08.10#  16  
                 31.30      1:08.10 (36.80)
  4 Titterton, Matt        12 UAC               1:10.95    1:09.78Z  15  
                 32.45      1:09.78 (37.33)
  5 Wang, Luke             12 WCYM              1:13.22    1:10.52Z  14  
                 32.96      1:10.52 (37.56)
  6 Chavez, Reid           11 SMST              1:12.44    1:13.39Z  13  
                 34.20      1:13.39 (39.19)
  7 Hendrickson, Michael   12 GLAS              1:13.27    1:14.89   12  
                 34.29      1:14.89 (40.60)
  8 Todorovic, Stephan     11 GRYM              1:14.37    1:19.80   11  
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Caplash, Kanu          12 SMST              1:17.01    1:13.74Z   9  
                 33.68      1:13.74 (40.06)
 10 Baldini, Michael       11 WHAT              1:15.03    1:13.87Z   7  
                 34.97      1:13.87 (38.90)
 11 Singla, Abhishek       12 HNHS              1:15.32    1:14.26Z   6  
                 35.20      1:14.26 (39.06)
 12 Branscombe, Tyler      11 WWRX              1:15.03    1:14.81    5  
                 34.71      1:14.81 (40.10)
 13 Brewer, Benjamin       12 CDOG              1:16.59    1:16.08    4  
                 36.18      1:16.08 (39.90)
 14 Stewart, Luke          12 WYW               1:16.35    1:16.51    3  
                 36.51      1:16.51 (40.00)
 15 Beaulieu, Cian         12 WWRX              1:16.47    1:17.17    2  
                 35.88      1:17.17 (41.29)
 -- Cheruk, Noah           12 WYW               1:19.64         DQ  
                 38.09           DQ (42.66)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Milne, Mcallistar      11 GLAS              1:20.16             
                 37.46      1:20.16 (42.70)
 18 Hansen, North          11 SNCO              1:20.46             
                 37.78      1:20.46 (42.68)
 19 Digges, Logan          12 MSC               1:21.04             
                 36.76      1:21.04 (44.28)
 20 Zhao, Benjamin         12 PSDY              1:21.47             
                 37.34      1:21.47 (44.13)
 21 Morikawa, Connor       11 GRYM              1:21.78             
                 37.76      1:21.78 (44.02)
 22 Duffy, Billy           11 WRAT              1:21.90             
                 17.64    1:21.90 (1:04.26)
 23 Arbelaez, Andres       12 ZEUS              1:22.09             
                 38.91      1:22.09 (43.18)
 24 Yanagisawa, Kevin      11 WAC               1:22.12             
                 35.62      1:22.12 (46.50)
 25 Zhao, Kevin            12 WAC               1:22.61             
                 38.83      1:22.61 (43.78)
 26 Newandee, Daniel       12 GLAS              1:23.04             
                 37.24      1:23.04 (45.80)
 27 Fimmano, John          12 PAC               1:23.95             
 28 Katz, Nathan           12 WEST              1:24.18             
                 38.58      1:24.18 (45.60)
 29 Parra, Michael         12 ZEUS              1:24.51             
                 38.33      1:24.51 (46.18)
 30 Tarrant, Josiah        11 WYW               1:24.76             
                 40.72      1:24.76 (44.04)
 31 Parrott, Shawn         12 WAC               1:24.89             
                 37.72      1:24.89 (47.17)
 32 Kleinhen, Reilly       12 LEHY              1:25.37             
                 40.32      1:25.37 (45.05)
 33 Bresnahan, Shane       11 LEHY              1:26.24             
                 40.87      1:26.24 (45.37)
 34 Braun, Corben          12 FVYM              1:28.46             
                 38.76      1:28.46 (49.70)
 35 Costello, Thomas       12 WHAT              1:30.51             
                 41.76      1:30.51 (48.75)
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 44                  
 
  1. Wilton Y Wahoos Swim Club         477   2. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    394
  3. Cougar Aquatic Team             382.5   4. Ridgefield Aquatic Club           343
  5. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     265   6. SoNoCo Swim Club                201.5
  7. West Hartford Aquatic Team        197   8. YMCA Of Greenwich Marlins         120
  9. Piranha Swimming @ Darien YMCA    114  10. Aquabears                         112
 11. Woodbridge Aquatic Club           108  12. Windsor Water Rat Express          99
 13. Shelton Monroe Swim Team           97  14. Sharks Swim Team, Inc              94
 15. Shoreline Elite Aquatics           66  16. Western CT YMCA Mako Swim Team     65
 17. Glastonbury Swim Team              64  18. Westport/Weston Family Y Swim    61.5
 19. Zeus Swim Team                   58.5  20. Connecticut Aquatic Club           53
 21. Soundview Stingrays Swimming       50  21. Farmington Valley YMCA Tsunami     50
 23. New Canaan YMCA Caimans            49  24. Charter Oak Aquatics               38
 25. Valley Shore YMCA Marlins          34  26. University Aquatic Club            32
 27. Meriden Silver Fins                27  28. Panther Aquatic Club               17
 28. Hamden-North Haven Swimming        17  30. New Fairfield Aqua Flyers          15
 30. Weston Swimming Inc.               15  32. Nutmeg Aquatics                    11
 33. Hamden Hall Acquatic Club           9  34. Wallingford YMCA Dolphins           6
 35. Laurel E Hartford YMCA              5  36. Central CT Aquatics Team            3
 37. Hopkins Mariner Swim Team           2