Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:09PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 41  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
=========================================================================
  Res. Record: % 1:15.00  2002      Katie Gardocki, BEAR
    CT Record: ! 1:13.26  2003      Elizabeth Beisel, NE/MAG
         Zone: Z 1:27.29
  2011 Winner: # 1:17.59            Kate Hazlett
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Babashak, Emma         10 WYW               1:23.79    1:21.68Z  20  
                 38.34      1:21.68 (43.34)
  2 Handali, Jenna          9 GRYM              1:21.96    1:22.81Z  17  
                 39.24      1:22.81 (43.57)
  3 Moore, Sophia          10 GRYM              1:27.30    1:24.82Z  16  
                 39.58      1:24.82 (45.24)
  4 Lu, Jenna              10 WAC               1:29.57    1:25.84Z  15  
                 39.49      1:25.84 (46.35)
  5 Bell, Emma             10 AJSC              1:32.63    1:26.46Z  14  
                 39.59      1:26.46 (46.87)
  6 Montante, Maeve        10 WDOL              1:28.97    1:26.61Z  13  
                 39.52      1:26.61 (47.09)
  7 Sudano, Sophie         10 WYW               1:31.73    1:27.69   12  
                 39.36      1:27.69 (48.33)
  8 Newton, Tori           10 FINS              1:29.93    1:27.80   11  
                 39.23      1:27.80 (48.57)
  9 Michalik, Claire        9 GYWD              1:31.95    1:27.90    9  
                 40.61      1:27.90 (47.29)
 10 Pitchell, Julia         9 LEHY              1:35.70    1:29.96    7  
                 41.41      1:29.96 (48.55)
 11 Mantz, Maggie          10 SNCO              1:32.31    1:30.00    6  
                 42.36      1:30.00 (47.64)
 12 De Landevoison Cambe,  10 CAT               1:34.04    1:30.34    5  
                 42.15      1:30.34 (48.19)
 13 Chernysh, Natalie      10 OAK               1:36.38    1:30.69    4  
                 42.79      1:30.69 (47.90)
 14 Bedoya, Daniela         9 BRS               1:34.13    1:30.80    3  
                 41.68      1:30.80 (49.12)
 15 Mendonca, Kayla         9 VSYM              1:31.74    1:30.89    2  
                 41.86      1:30.89 (49.03)
 16 Walsh, Gretchen         9 GYWD              1:30.84    1:31.67    1  
                 42.44      1:31.67 (49.23)
 17 Crampton, Caroline     10 WYW               1:36.64    1:33.17  
                 43.60      1:33.17 (49.57)
 18 Ryan, Regan             9 TP                1:38.10    1:33.48  
                 42.43      1:33.48 (51.05)
 19 Lange, Gracie          10 WYW               1:34.01    1:33.65  
                 43.64      1:33.65 (50.01)
 20 Hapkiewicz, Emma        9 WWRX              1:33.89    1:33.83  
                 46.24      1:33.83 (47.59)
 21 Watson, Lily           10 TAC               1:20.81Y   1:34.15  
                 42.18      1:34.15 (51.97)
 22 Brown, Kayla           10 BEAR              1:41.75    1:35.10  
                 42.85      1:35.10 (52.25)
 23 Opuszynski, Allison    10 GYWD              1:37.44    1:35.46  
                 39.95      1:35.46 (55.51)
 24 Bell, Kate             10 WHAT              1:37.63    1:36.96  
                 42.98      1:36.96 (53.98)
 25 Belfonti, Vera         10 ARAC              1:39.09    1:37.58  
                 44.46      1:37.58 (53.12)
 26 Kealy, Lily            10 WYW               1:35.16    1:38.22  
                 42.82      1:38.22 (55.40)
 27 Young, Becky           10 SMST              1:41.58    1:42.15  
                 49.54      1:42.15 (52.61)
 28 Tejeda, Bella           9 HNHS              1:38.89    1:42.99  
                 47.03      1:42.99 (55.96)
 29 Milne, Marley           9 GLAS              1:42.45    1:43.08  
                 47.34      1:43.08 (55.74)
 30 Crampton, Catherine    10 WYW               1:38.17    1:47.71  
                 49.89      1:47.71 (57.82)
 
                Women - Team Rankings - Through Event 41                 
 
  1. Aquabears                         575   2. Wilton Y Wahoos Swim Club       472.5
  3. Cougar Aquatic Team             339.5   4. Hopkins Mariner Swim Team         275
  5. West Hartford Aquatic Team        244   6. Ridgefield Aquatic Club           201
  7. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     187   8. SoNoCo Swim Club                  176
  9. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    117  10. YMCA Of Greenwich Marlins         107
 11. Westport/Weston Family Y Swim    97.5  12. Soundview Stingrays Swimming       85
 13. Shelton Monroe Swim Team           80  14. Piranha Swimming @ Darien YMCA     79
 15. Meriden Silver Fins                76  16. Charter Oak Aquatics               59
 17. Zeus Swim Team                     52  18. Shoreline Elite Aquatics           49
 19. University Aquatic Club            45  20. Valley Shore YMCA Marlins        44.5
 21. Woodbridge Aquatic Club            44  22. Omni                               36
 23. Connecticut Aquatic Club           35  24. New Canaan YMCA Caimans            28
 24. Aqua-Jets Swim Club                28  26. Western CT YMCA Mako Swim Team     27
 27. Sharks Swim Team, Inc              19  28. Windsor Water Rat Express          17
 29. Amity Regional Aquatic Club        15  29. Wallingford YMCA Dolphins          15
 31. Glastonbury Swim Team              14  32. Panther Aquatic Club                9
 33. Weston Swimming Inc.                8  34. Laurel E Hartford YMCA              7
 35. New Fairfield Aqua Flyers           4  35. Manchester Swim Club                4
 37. Farmington Valley YMCA Tsunami      3