Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:09PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 34  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
  Res. Record: % 1:47.37  2006      Panther Aquatic Club
    CT Record: ! 1:47.37  2006      Panther Aquatic Club
  2011 Winner: # 1:47.95            GYWD
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 GYWD  'A'                           1:50.60    1:47.31%  40  
     1) Belmont, William 14           2) Montesi, Jack 14             
     3) Zyskowski, Phillip 14         4) Hazlett, Graham 14           
                 26.90        54.45 (27.55)
        1:21.00 (26.55)     1:47.31 (26.31)
  2 WYW  'A'                            1:54.72    1:51.57   34  
     1) Sykes, Hugo 13                2) Lynch, Jack 13               
     3) Knapp, Harrison 14            4) Giller, Robby 13             
                 25.53        54.41 (28.88)
        1:22.28 (27.87)     1:51.57 (29.29)
  3 CDOG  'A'                           1:52.51    1:51.67   32  
     1) Robison, Connor 14            2) Fryer, Ryan 14               
     3) Corona, Matthew 14            4) Bishop, Karl 14              
                 26.95        56.07 (29.12)
        1:23.02 (26.95)     1:51.67 (28.65)
  4 GYWD  'B'                           1:57.69    1:54.95   29  
     1) Warner, Ray 13                2) McGuire, Remy 14             
     3) Lewis, Aedan 13               4) Dustin, John 14              
                 28.40        57.23 (28.83)
        1:26.55 (29.32)     1:54.95 (28.40)
  4 WHAT  'A'                           1:59.33    1:54.95   29  
     1) Gwozdecke, Matthew 14         2) Liu, Adam 14                 
     3) Stumo, Tor 13                 4) Rath, Spandan 13             
                 28.33        57.10 (28.77)
        1:25.06 (27.96)     1:54.95 (29.89)
  6 PSDY  'A'                           1:57.00    1:55.04   26  
     1) Ryan, Erik 13                 2) McKenna, Erik 14             
     3) Barrios, Gilmar 14            4) Pear, Zachary 13             
                 28.15        57.64 (29.49)
        1:26.39 (28.75)     1:55.04 (28.65)
  7 RAC  'A'                            1:57.95    1:56.52   24  
     1) Gordon, Travis 14             2) Santoro, Kevin 13            
     3) Valedon, Brian 14             4) Walker, Lexo 13              
                 28.87        59.84 (30.97)
        1:28.25 (28.41)     1:56.52 (28.27)
  8 FVYM  'A'                           1:57.01    1:57.56   22  
     1) Huang, James 13               2) Saperstein, Harry 13         
     3) Perks, Owen 14                4) Malone, Christian 13         
                 28.29        59.48 (31.19)
        1:28.43 (28.95)     1:57.56 (29.13)
  9 CDOG  'B'                           2:02.51    2:02.85   18  
     1) Cheruk, Alexander 14          2) Driscoll, Robert 14          
     3) Erickson, Kevin 13            4) Wynne, Will 13               
                 30.19      1:00.19 (30.00)
        1:30.59 (30.40)     2:02.85 (32.26)
 10 WYW  'B'                            1:58.72    2:03.38   14  
     1) Mostofi, James 13             2) Garbee, Stefan 13            
     3) Bollman, Jes 13               4) Lee, Gavin 14                
                 28.33        57.11 (28.78)
        1:31.40 (34.29)     2:03.38 (31.98)
 11 SMST  'A'                           1:58.49    2:06.09   12  
     1) Coppola, Brian 13             2) Riina, Michael 13            
     3) Young, Jeremy 14              4) Kargin, Max 14               
                 32.76      1:03.74 (30.98)
        1:37.46 (33.72)     2:06.09 (28.63)
 
                      Men - Team Rankings - Through Event 34                      
 
  1. Wilton Y Wahoos Swim Club         343   2. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm    337
  3. Cougar Aquatic Team             294.5   4. Ridgefield Aquatic Club           274
  5. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     204   6. SoNoCo Swim Club                162.5
  7. West Hartford Aquatic Team        155   8. Piranha Swimming @ Darien YMCA    114
  9. Aquabears                         112  10. Woodbridge Aquatic Club            78
 10. Sharks Swim Team, Inc              78  12. Shelton Monroe Swim Team           64
 13. Windsor Water Rat Express          60  14. Westport/Weston Family Y Swim    59.5
 15. Zeus Swim Team                   53.5  16. Connecticut Aquatic Club           53
 17. Farmington Valley YMCA Tsunami     50  18. Shoreline Elite Aquatics           38
 19. YMCA Of Greenwich Marlins          37  19. Glastonbury Swim Team              37
 21. Western CT YMCA Mako Swim Team     36  22. New Canaan YMCA Caimans            35
 23. Valley Shore YMCA Marlins          34  24. Soundview Stingrays Swimming       27
 24. Meriden Silver Fins                27  26. Charter Oak Aquatics               26
 27. Panther Aquatic Club               17  28. New Fairfield Aqua Flyers          15
 29. Nutmeg Aquatics                    11  30. Hamden Hall Acquatic Club           9
 31. Central CT Aquatics Team            3  32. Hopkins Mariner Swim Team           2
 33. Laurel E Hartford YMCA              1