Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:08PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 15  Girls 15-18 200 LC Meter Medley Relay
==================================================================================
  2011 Winner: # 2:11.19            TP
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 CAT  'A'                            2:11.00    2:09.70#  40  
     1) Fusco, Abbey 16               2) Hird, Meredith 15            
     3) Goehring, Theresa 17          4) Purvis, Maggie 15            
                 33.22      1:09.58 (36.36)
        1:40.07 (30.49)     2:09.70 (29.63)
  2 RAC  'A'                            2:12.52    2:10.83#  34  
     1) Valedon, Kelli 16             2) Valedon, Alexis 18           
     3) Motill, Emily 16              4) Kenyon, Courtney 16          
                 35.19      1:10.84 (35.65)
        1:41.70 (30.86)     2:10.83 (29.13)
  3 BEAR  'A'                           2:12.49    2:10.87#  32  
     1) Lajoie, Juliette 16           2) Miller, Bridget 16           
     3) Lajoie, Emily 17              4) Dale, Siobhan 15             
                 33.74      1:11.85 (38.11)
        1:43.03 (31.18)     2:10.87 (27.84)
  4 SNCO  'A'                           2:09.36    2:15.01   30  
     1) Grindall, Dana 17             2) Ambrosey, Natalie 15         
     3) McKenna, Mary 17              4) Belanger, Jennifer 17        
                 33.52      1:11.92 (38.40)
        1:42.99 (31.07)     2:15.01 (32.02)
  5 BEAR  'B'                           2:19.49    2:15.66   28  
     1) Lajoie, Kelly 15              2) Randall, Celia 16            
     3) Black, Ally 16                4) Hartigan, Erin 15            
                 34.40      1:15.25 (40.85)
        1:46.30 (31.05)     2:15.66 (29.36)
  6 WYW  'A'                            2:20.72    2:15.79   26  
     1) Armstrong, Hannah 16          2) Leblanc, Gabbie 16           
     3) LaFrenierre, Alyssa 18        4) Grant, Katie 18              
                 35.14      1:14.92 (39.78)
        1:46.31 (31.39)     2:15.79 (29.48)
  7 BRS  'A'                            2:14.00    2:16.91   24  
     1) Rasile, Christine 17          2) Haren, Deirdre 17            
     3) Raynor, Abby 17               4) Rossi, Marissa 17            
                 35.87      1:13.93 (38.06)
        1:48.11 (34.18)     2:16.91 (28.80)
  8 CDOG  'A'                           2:14.51    2:16.94   22  
     1) Crochet, Katherine 17         2) Costello, Denise 16          
     3) Calabrese, Amy 17             4) Cannata, Jenna 16            
                 34.43      1:14.29 (39.86)
        1:46.88 (32.59)     2:16.94 (30.06)
  9 WRAT  'A'                           2:12.20    2:17.54   18  
     1) Chu, Karen 18                 2) Fitzsimmons, Emma 17         
     3) Wimer, Gabrielle 17           4) McCain, Becky 15             
                 35.44      1:13.88 (38.44)
        1:46.07 (32.19)     2:17.54 (31.47)
 10 VSYM  'A'                           2:25.50    2:18.09   14  
     1) Henry, Alexis 18              2) Wang, Emily 17               
     3) Gallagher, Stephanie 16       4) Lee, Jessica 15              
                 35.48      1:14.19 (38.71)
        1:49.42 (35.23)     2:18.09 (28.67)
 11 CAT  'B'                            2:19.00    2:18.45   12  
     1) Hendershot, Claire 17         2) Lisitsin, Katerina 16        
     3) Belliveau, Megan 16           4) Wolek, Caroline 15           
                 35.12      1:15.57 (40.45)
        1:48.39 (32.82)     2:18.45 (30.06)
 -- WYW  'B'                            2:28.72         DQ  
     1) Lewis, Julia 15               2) Maragos, Patricia 17         
     3) Nimkoff, Brenna 15            4) Johnson, Katie 17            
                 36.46      1:15.31 (38.85)
        1:48.39 (33.08)          DQ (28.50)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 15                     
 
  1. Aquabears                         256   2. Wilton Y Wahoos Swim Club         178
  3. Hopkins Mariner Swim Team         157   4. West Hartford Aquatic Team        136
  5. Cougar Aquatic Team               134   6. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club     121
  7. Ridgefield Aquatic Club            91   7. SoNoCo Swim Club                   91
  9. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm     42  10. YMCA Of Greenwich Marlins          37
 11. Westport/Weston Family Y Swim      31  12. Shelton Monroe Swim Team           28
 13. Charter Oak Aquatics               24  13. Piranha Swimming @ Darien YMCA     24
 13. Soundview Stingrays Swimming       24  16. Omni                               20
 17. Valley Shore YMCA Marlins          19  18. Meriden Silver Fins                17
 19. University Aquatic Club            16  20. Woodbridge Aquatic Club            13
 21. Sharks Swim Team, Inc               9  21. Glastonbury Swim Team               9
 23. Zeus Swim Team                      8  24. New Canaan YMCA Caimans             6
 25. Windsor Water Rat Express           5  26. Weston Swimming Inc.                4
 27. Farmington Valley YMCA Tsunami      3  28. New Fairfield Aqua Flyers           2