Wesleyan University / CT Swimming - Site License       7/28/2012 - 17:08PM
        2012 Long Course Age Group Championship, Sanction #: L12-30        
 
 Event 13  Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay
==================================================================================
  Res. Record: % 2:05.20  1996      Cheshire Devils
    CT Record: ! 2:07.98  1996      Cheshire Devils
  2011 Winner: # 2:08.47            CDOG
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 WYW  'A'                            2:20.72    2:12.88   40  
     1) Srivastava, Madeline 14       2) Holmquist, Emma 14           
     3) Sargent, Elizabeth 13         4) Perry, Ky-lee 14             
                 34.99      1:12.66 (37.67)
        1:44.65 (31.99)     2:12.88 (28.23)
  2 WHAT  'A'                           2:19.89    2:15.00   34  
     1) Rocheleau, Danielle 14        2) Capone, Clara 14             
     3) Alquist, Annie 14             4) Tiernan, Tara 13             
                 33.30      1:13.56 (40.26)
        1:46.16 (32.60)     2:15.00 (28.84)
  3 HMST  'A'                           2:18.56    2:15.14   32  
     1) Earley, Erin 13               2) Generoso, Rica 14            
     3) Smith, Olivia 13              4) Seidner, Mollie 13           
                 38.99      1:13.66 (34.67)
        1:46.41 (32.75)     2:15.14 (28.73)
  4 GYWD  'A'                           2:17.50    2:15.25   30  
     1) Frattaroli, Farrah 14         2) Collins, Brooke 14           
     3) Hallisey, Olivia 14           4) Ennis, Riley 14              
                 35.23      1:14.75 (39.52)
        1:46.45 (31.70)     2:15.25 (28.80)
  5 BEAR  'A'                           2:16.49    2:15.57   28  
     1) Ouellette, Sara 13            2) Black, Gabbie 13             
     3) Miller, Jessica 13            4) Dale, Mckenna 13             
                 33.68      1:14.47 (40.79)
        1:46.33 (31.86)     2:15.57 (29.24)
  6 WYW  'B'                            2:24.72    2:17.81   26  
     1) Kohn, Patty 14                2) Hendee, Brooke 14            
     3) Proctor, Issy 13              4) Gurley, Cameron 14           
                 35.71      1:15.68 (39.97)
        1:48.48 (32.80)     2:17.81 (29.33)
  7 OAK  'A'                            2:18.41    2:18.04   24  
     1) Dunn, Kelly 14                2) Haverty, Marisa 14           
     3) Nelson, Hannah 13             4) Shea, Olivia 14              
                 42.46      1:14.35 (31.89)
        1:46.84 (32.49)     2:18.04 (31.20)
  8 HMST  'B'                           2:37.10    2:20.80   22  
     1) Maloy, Gwyneth 13             2) Flaherty, Hannah 13          
     3) Smith, Brittany 14            4) Wargo, Ellie 13              
                 37.71      1:16.00 (38.29)
        1:50.16 (34.16)     2:20.80 (30.64)
  9 CAT  'A'                            2:20.00    2:21.14   18  
     1) Von Feldt, Caitlyn 13         2) Perrotta, Brooke 13          
     3) Clemente, Jillian 14          4) McNary, Caitlin 13           
                 36.09      1:15.62 (39.53)
        1:51.47 (35.85)     2:21.14 (29.67)
 10 WHAT  'B'                           2:27.89    2:22.49   14  
     1) Guertin, Christina 14         2) Hoefer, Gabriela 14          
     3) Hylan, Kimberly 13            4) Wertheimer, Emily 14         
                 36.11      1:18.75 (42.64)
        1:51.18 (32.43)     2:22.49 (31.31)
 11 CDOG  'A'                           2:18.51    2:22.93   12  
     1) Anderson, Claire 14           2) Gidicsin, Stephanie 14       
     3) Pringle, Laura 13             4) Reid, Kristen 13             
                 36.95      1:19.35 (42.40)
        1:51.71 (32.36)     2:22.93 (31.22)
 12 UAC  'A'                            2:28.99    2:23.68   10  
     1) Raymond, Jackie 13            2) Dilan, Kaitie 14             
     3) Walker, Kelsey 14             4) Melendy, Danielle 14         
                 36.49      1:14.44 (37.95)
        1:50.28 (35.84)     2:23.68 (33.40)
 13 WYW  'C'                            2:28.72    2:23.95    8  
     1) Meyer, Dakota 14              2) Patel, Mira 14               
     3) Florio, Samantha 14           4) Adams, Sydney 13             
                 37.12      1:16.79 (39.67)
        1:52.03 (35.24)     2:23.95 (31.92)
 14 RAC  'A'                            2:29.07    2:24.69    6  
     1) Cai, Michelle 13              2) Greene, Nicole 13            
     3) Hayes, Sophie 13              4) Snyder, Hayley 13            
                 37.78      1:23.07 (45.29)
        1:54.63 (31.56)     2:24.69 (30.06)
 15 WEST  'A'                           2:29.78    2:31.65    4  
     1) Gutowski, Victoria 13         2) Angus, Sophie 13             
     3) Samson, Lydia 13              4) Collins, Callie 13           
                 40.68      1:19.89 (39.21)
        1:57.13 (37.24)     2:31.65 (34.52)
 16 NFAF  'A'                           2:42.99    2:33.67    2  
     1) Finnerty, Emma 13             2) Anderson, Sara 14            
     3) Licht, Sofia 14               4) Barrett, Ciara 14            
                 36.05      1:23.58 (47.53)
        1:59.70 (36.12)     2:33.67 (33.97)
 17 SMST  'A'                           2:24.49    2:43.98  
     1) Barber, Katie 13              2) Sardinha, Carolina 13        
     3) Romansky, Sabrina 13          4) Smith, Megan 14              
                 39.82      1:33.36 (53.54)
        2:07.08 (33.72)     2:43.98 (36.90)
 
                     Women - Team Rankings - Through Event 13                     
 
  1. Aquabears                         196   2. Hopkins Mariner Swim Team         157
  3. Wilton Y Wahoos Swim Club         152   4. West Hartford Aquatic Team        136
  5. Cheshire Y/Sea Dog  Swim Club      99   6. Cougar Aquatic Team                82
  7. SoNoCo Swim Club                   61   8. Ridgefield Aquatic Club            57
  9. Greenwich Ywca Dolphins Swm Tm     42  10. YMCA Of Greenwich Marlins          37
 11. Shelton Monroe Swim Team           28  12. Charter Oak Aquatics               24
 12. Piranha Swimming @ Darien YMCA     24  14. Omni                               20
 15. Meriden Silver Fins                17  16. University Aquatic Club            16
 17. Westport/Weston Family Y Swim      13  17. Woodbridge Aquatic Club            13
 19. Sharks Swim Team, Inc               9  19. Glastonbury Swim Team               9
 21. Zeus Swim Team                      8  22. New Canaan YMCA Caimans             6
 23. Valley Shore YMCA Marlins           5  23. Windsor Water Rat Express           5
 25. Weston Swimming Inc.                4  26. Farmington Valley YMCA Tsunami      3
 27. New Fairfield Aqua Flyers           2